ХВОСТИ 2-Ж /боротьба за майстерність/- 2

Актуальними заліковими завданнями для усіх студентів групи є наступні:

  • Репортаж з громадського транспорту;
  • Репортаж з базару;
  • Написання замітки на тему, яка узгоджується з дібраною з преси фотографією/ подається обовязково із заголовком та текстівкою до фото

Оскільки час на виконання попередніх завдань / http://reporter.blox.ua/2008/04/HVOSTI-2-Zh-zhurnalistska-majsternist.html / вичерпався, заборгованість перетворюється у індивідуальні завдання:         студенти: Волошина О., Заборенко І., Даник К., Кравченко К., Кузьменко О., Сегеда Т., Солодуха О., Темненко С., Шемет І. – /- інтервю (з елементами репортажу) з продавцем секонд-хенду /додатково – трансфомувати цей матеріал у замітку/;         провести опитування аудиторії (особи пенсійного віку) і дібрати 30 тем матеріалів про молодь, які були б цікавими для зазначеної аудиторії;         змоделювати по 2 описи (кожен по 5 речень) осіб, яких можна охарактеризувати як:         Боязкий. Самозакохана. Волошина О.          Привітний. Боязка. Заборенко І.          Говіркий. Привітна. Даник К.          Сумний. Говірка.Кравченко К.          Веселий. Сумна.Кузьменко О.          Навязливий. Доглянута.Сегеда Т.          Нахабний. Навязлива.Солодуха О.          Самозакоханий. Нахабна.Темненко С.          Доглянутий. Весела. Шемет І. 

  • Батир М.інтервю (з елементами репортажу) з продавцем квітів/додатково – трансфомувати цей матеріал у замітку/;
  • Компанієць О.інтервю (з елементами репортажу) з кондуктором /додатково – трансфомувати цей матеріал у замітку/;
  • Омельчук О.дібрати з газети «Вечірні Черкаси» приклади різних видів заголовків (відповідно до класифікації);
  • Погоріла Ю.провести опитування 5 осіб (різного віку) на тему – «Чи довіряєте Ви журналістам?»
  • Рудоман Є.інтервю (з елементами репортажу) з перукарем /додатково – трансфомувати цей матеріал у замітку/

— Провести опитування молоді (до 25 років) та запропонувати 15 тем журналістських матеріалів, актуальних для цієї аудиторії;;

  • Стозуб Н.інтерв’ю (з елементами репортажу) з бібліотекарем ЧНУ про читацькі уподобання сучасних студентів /додатково – трансфомувати цей матеріал у замітку/.

 

На сьогодні успішно /різною мірою/ виконані завдання такими студентами : Андрущенко В., Гордієнко С., Іваненко О., Кибаленко І., Коваль І., Марченко К., Мохонько О., Очеретна В., Станкевич О., Філенко І.

До речі: дострокова здача заліку або скасування "хвостів" може бути. якщо студент заведе власний блог у системі blox.ua

 

Тюльпани у шапці

Вирішив змінити вигляд свого блогу. На сайті РОКЕНДРОЛЮКА

 http://rokendroliuk.blox.ua/2008/05/Shapka.html якраз натрапив на його досвід створення нової шапки для блога. Щоправда він не пожалів корови — її зовсім сплющило, а я вирішив погратися з флорою. Взяв фото, яке зробив у парку тюльпанів у Голландії. Спроби з десятої вийшла та шапка, яку ви бачите.

А ось оригінальне фото:

NYTimes — газетний конструктор

Крім того, що загалом сайт газети The New York Times просто завжди цікаво відвідувати (зручний дизайн, навігація, цікаві матеріали — серед газетних сайтів у світі це №1), я скористався цікавим сервісом — MyTimes. Через легку процедуру обирання цікавих для мене рубрик, я сконструював персоналізований варіант газетного сайту. Тепер не обов'язково щоразу заходити на стартову сторінку, а потім — на вподобані теми. Моя сторінка MyTimes — це вітрина з анонсів найновіших матеріалів обраних мною рубрик. Так я одразу отримую уявлення про останні новини інформагентства АР, матеріали рубрик Media&Advertising, The City, The Europe, ключові теми суботнього журналу Times (на мою думку, це найкращі та найцікавіші публікації журналістів Times). Поставив я і два фото-віконця — постійно працюючі слайд-шоу з фото з Flickr на тему "газети" (професійний інтерес) та "Таїланд" (найекзотичніша для мене країна).

Якщо першою потужною тенденцією залучення енергії аудиторії була громадянська журналістика — можливість читачам ставати авторами ЗМІ, реально впливати на зміст, то тепер читачі стають конструкторами ЗМІ. Медіа-майбутнє — за зростанням рівня задіяності аудиторії у створенні ЗМІ…

А це — загальний вигляд стартової сторінки газети

Нова традиція у черкаських журналістів

Ветеран черкаської преси Антоніна Веретик, чий журналістський шлях пролягає аж до далекого 1961 року й означений роботою в газетах „Молодь Черкащини”, «Черкаська правда”, „Черкаський край”, прирівнює журналіста до бійця.

– Журналіст – це боєць, це людина, яка весь час бореться засобом слова зі злом, несправедливістю, за краще життя, – каже вона. – А бійцеві завжди важко. Нелегко було жити й творити нам у ті, радянські часи, нелегко й нинішнім журналістам. Але я щаслива, що доля пов’язала мене з журналістикою. Бо люди моєї професії – це симпатичні люди. Коли було важко в житті, коли боровся і виживав, завжди на виручку приходили колеги. Вони вислухають, зрозуміють, підтримають, допоможуть, докопаються до істини.

Антоніна Веретик приймала на святі і вітання колег з нещодавнім ювілеєм. 

Антоніна Данилівна пригадує, що 5 травня, коли відзначався День радянської преси – це було свято хоча й дещо заідеологізованим, але це був традиційний привід зібратися в колі друзів-колег, відзначити професійні здобутки й виявити прорахунки, ще раз замислитися: а чи не дарма ти обрав таку неспокійну професію?Нині День журналіста в Україні відзначається 6 червня. Але цей день став святковим переважно для теперішніх працівників ЗМІ. А ветерани журналістики, котрі починали своє творче сходження ще за радянської доби, з ностальгією згадують 5 травня.Зберегти й відродити традицію вшанування працівників преси саме в цей день – таке завдання поставив перед собою секретаріат Черкаської обласної організації Національної Спілки Журналістів України й виступив з ініціативою проголосити 5 травня Днем ветерана черкаської журналістики.Сказано – зроблено.Цього дня в районних центрах відбулися зустрічі ветеранів журналістики з редакційними колективами місцевих газет і радіо, представниками влади. Були святкові обіди з врученням подарункових наборів.Відбувся такий захід для тридцятьох ветеранів обласних газет, телебачення, радіо та власкорів центральних ЗМІ й у обласному центрі. Вітаючи своїх старших колег зі святом, голова обласної організації НСЖУ, головний редактор газети „Нова Доба” Сергій Томіленко зауважив, що робота з ветеранами є одним із пріоритетних напрямків діяльності обласної організації НСЖУ.– Ми вже видали тематичну збірку нарисів „Професія – журналіст”, торік відкрили в обласному краєзнавчому музеї постійно діючу експозицію з такою ж назвою. Це своєрідний прототип музею черкаської преси, де зібрано матеріали, які висвітлюють роботу колишніх і теперішніх редакцій, – зазначив Сергій Томіленко. – Цього року до Дня журналіста ми плануємо її доповнити й оновити. У наших планах і відкриття фотовиставки, де героями фотографій будуть самі журналісти. Сподіваюся, що сьогоднішнє свято вшанування ветеранів журналістської професії, що мають вагомий професійний досвід, який варто переймати й молодим, стане традиційним.За святковим обіднім столом ветерани журналістського цеху згадували молодість, хвалили й критикували сьогоднішніх журналістів, давали поради. Зустріч вийшла хорошою, теплою. Багато з ветеранів зізнавалися, що давно не приводилося зустрічатися в такому широкому колі своїх колег.Партнером Черкаської обласної організації НСЖУ з організації святкової зустрічі в Черкасах виступили міський голова Сергій Одарич та перший секретар обкому Соціалістичної партії України Олексій Малиновський. Хоч свято було й поза політикою, та Олексій Петрович все кинув камінчика у город своїх колег, сказавши, що „дурний той політик, який свариться з журналістами”. А володарі „Гран-прі” цьогорічного „Пісенного вернісажу” брати Василь та Андрій Томіленки (гурт «А ми удвох»), що цього дня співали для журналістів, зізналися, що якби їх свого часу не помітила преса, їх би не помітив ніхто.Володимир БЕЗУГЛИЙ, фото Василя ДАВИДЕНКА (газета "Нова Доба")